ONLINE SATIŞ SİTELERİ

Günümüzde dünya üzerinde puro ve puro aksesuarı satışı yapmakta olan birçok online satış sitesi bulunmaktadır. Bunların bazıları yasal, bazıları ise yasadışı (şirket ünvanı, telefon,fax, adres bilgisi bulunmamakta olan kişisel siteler) websiteleridir.

PuroAnaliz.com olarak bu yazıda hangi sitelerin yasal ve orjinal puro ve aksesuar sattıklarını, hangilerinin yasadışı ve sahte ürün saatıklarını hakkında detaylı bilgi verilecektir.
Amacımız, puro kültürünü doğru yönde yönlendirmek ve satın alınacak olan ürünlerin orjinalliğini belirlemektir.

NOT: Sonuçlar ve yorumlar bire bir satın alınan ürünler ve şirketler hakkında toplanan bilgiler doğrultusunda gerçekleştirilmektedir.

ORJİNAL KÜBA PUROSU SATIŞI YAPAN SİTELER

HitCigars.com
Şirket İsmi (Merkez): Corona International D.O.O
Telefon No: +382-69-784-283
Fax No: +382-67-859-253
Adres: Romanovih Br.41 Podgorica – MONTENEGRO

Warehouse: HitCigars International LLC.
Adres: 14 Rue Jean-Violette, CH-1205, Geneva – SWITZERLAND

Genel Bilgi:
Dünyanın heryerine olduğu gibi Türkiye’ye de gönderim yapabilen ender sitelerden biri. Ürünlerini HABANOS S.A’nın Bölgesel Distribütöründen almakta. En büyük özelliği ödeme şekli. Ödemeleriniz ürünler Türkiyeye giriş yaptığında ve gümrük işlemleri tamamlandığında yapılmakta. Yani ürünlerinizin gümrükte takılıp paranızın yok olması imkansız. Diğer firmalara göre fiyatları %10 kadar daha pahalı ama hem ürünlerinin orjinalliği hem de problemsiz teslimat için düşünülmesi gereken bir firma. Herhangi bir uluslararası kargo ücreti ödemiyorsunuz.

Fiyat: HitCigars.com fiyat yönünden bence makul (diğer firmalara göre %5-10 daha yüksek). Nedeni ise her ülkenin vergilendirme oranı farklı olmasının yanısıra, hem orjinal ürün satması hem de ürünlerinizin problem yaşamadan teslim edilmesidir.
————————————–

TopCubans.com
Şirket İsmi: GENEVA LUXURY ACCESSORIES
Telefon No: +4122-786-1160
Fax No: +4122-786-1158
Adres: CP 377, CH-1203, Geneva – SWITZERLAND

Genel Bilgi:
Dünyanın heryerine olduğu gibi Türkiye’ye de gönderimde bulunmaktadır. İsviçrenin en bilenen sitelerinin başında gelmektedir. Ürünlerini HABANOS S.A’nın Bölgesel Distribütöründen almaktadır. Firmanın Türkiye’de duyulmasından sonra her ne kadar son zamanlarda ürünleri gümrüğe takılmaya başlasa da düşünülebilir. Ürünler takılıp geri gittiğinde 45 günlük bir süre zarfında paranızı geri ödüyorlar. Ürünleri kutuları açık bir şekilde yollamaktadırlar ve +30$’lık ek shipping ücreti almaktadırlar. Tabiiki ürünün %100 teslim garantisi bulunmamaktadır. Gümrüğe takılabilir.Bilginiz olsun.

Fiyat: İsviçre her zaman fiyat yönünden dünyanın diğer ülkelerinden biraz daha yüksektir. TopCubans.com da fiyat olarak orta seviyelerde bulunmaktadır. Türkiye’ye siparişlerde ek +30$ kargolama ücreti almaktadır. Hal böyle olunca ürün fiyatları yükselmektedir.
————————————–

CigarOne.com
Şirket İsmi: SWISS PREMIUM ACCESSORIES
Telefon No: +4122-840-4948
Fax No: +4122-840-4940
Adres: CH-1299, Geneva – SWITZERLAND

Genel Bilgi:
Dünyanın heryerine olduğu gibi Türkiye’ye de gönderimde bulunmaktadır. İsviçre’nin bilinen en büyük online firması. Ürünlerini HABANOS S.A’nın Bölgesel Distribütöründen almaktadır. Bu firmanın da Türkiye’de duyulmasından sonra ürünleri gümrüğe takılmaya başlasa da düşünülebilir. Ürünler takılıp geri gittiğinde bu firma da 45 günlük bir süre zarfında paranızı geri ödüyorlar. Ürünleri açık bir şekilde yollamaktadırlar. Yakın zamanda aldıkları karar ile Türkiye’ye gönderim yapmayı durdurmuşlardı lakin şu anda tekrar başlamışlar. Ne yazık ki ne ürün alırsanız alın +35$ ek ücret almaktadır Türkiye’ye gönderime. Ürünün de %100 teslim garantisi bulunmamaktadır.

Fiyat: En yüksek fiyatlı satış yapan sitelerden birisidir. Belli zamanlarda yapmış olduğu kampanya zamanlarında fiyatları önemli ölçüde düşüş göstermektedir. Ama +35$ kargo ücreti bunu olumsuz etkiliyor.
————————————–

Cigars-of-Cuba.com
Şirket İsmi: COC Club
Telefon No: +4122-840-4948
Fax No: +4122-840-4940
Adres: CP 1451, CH-1211, Carouge 26 SWITZERLAND

Genel Bilgi:
Cigars-of-Cuba.com, İsviçre kurulu olan ve 1997 yılından bu yana satış yapmakta olan bir sitedir. İsviçre’deki büyük satış sitelerinden bir diğeridir. Ürünlerini HABANOS S.A’nın Bölgesel Distribütöründen almaktadır.  Güvenilir bir şekilde alışveriş yapacağınız, birçok ürün çeşidini bulabileceğiniz bir site.  Yaklaşık 20 siparişimden 9-10 tanesini takılmıştır. Yani %50’si takılabilir. Dördüncü sıradaki yerini alıyor. Ne yazık ki Türkiye’ye gönderimi durduran firmalar arasına girmiştir.

Fiyat: Fiyatları, her orjinal puro satan İsviçre firmalarında olduğu gibi makuldur.
————————————–

VipCigars.com
Şirket İsmi: VIP Club
Telefon No: +41 61568 4006
Fax No: +41 61568 4006
Adres: CH-4203 Basel SWITZERLAND

Genel Bilgi:
VipCigars.com, orjinal ürün satan ve oldukça geniş ürün yelpazesi bulunan firmalardan bir diğeridir. Ürünlerini HABANOS S.A’nın Bölgesel Distribütöründen almaktadır.  Güvenilir bir şekilde alışveriş yapacağınız bir site.  Yaklaşık 20 siparişimden 9-10 tanesini takılmıştır. Yani %50’si takılabilir. Dördüncü sıradaki yerini alıyor. Yakın zamanda aldıkları karar ile Türkiye’ye gönderim yapmayı durdurmuşlardı ama şimdi tekrar başlamışlar. Ürünlerini gönderirken kutuları açık bir şekilde yollamaktadırlar ve +21$’lık ek shipping ücreti + ürün boyutuna göre (+7$, +15$) sigorta bedeli almaktadırlar. almaktadırlar. Yani ürün normal fiyatı 250$ ise Türkiye’ye olan maliyeti 280$.

Fiyat: Fiyatları, uygundur lakin +21$ kargo ücretini ve +7-15$ sigorta bedeli ilave etmeyi unutmayın.
————————————–

La-Casa-Del-Habano-the-Hague.com
Şirket İsmi: La Casa del Habano The Hague
Telefon No: +31 (0)70 3923776
Adres: Molenstraat 16, 2513 BK Den Haag NETHERLANDS

Genel Bilgi:
La-Casa-Del-Habano-the-Hague.com, anlatmaya çok fazla gerek olmayan bir site. Nedeni ise, HABANOS S.A’nın resmi satış ofislerinden (La Casa del Habano) birisidir. Hollandada kurulu olan firma, dünyanın her yerine gönderimde bulunmaktadır. Ürünlerini HABANOS S.A’nın bölgesel distribütörü olan CUBACIGAR BENELUX S.A. dan almaktadır. Hem internet üzerinden hem de direk olarak satış ofisinden ürünlerinizi satın alabileceğiniz yetkli bir satış mağazası. Ödemeler Kredi Kartıyla yapılmaktadır

Fiyat: Habanos S.A’nın her şubesinde fiyatlar yüksektir. Bunun tabii ki belli sebepleri bulunmaktadır. Yetkili satış ofisi, kira v.b faktörler fiyatları arttırmaktadır. Tüm bunlara rağmen bazı ürünler diğer online satış siteleriyle aynıdır.
————————————–

TheCigarSmoker.com (La Casa del Habano Hamburg)
Şirket İsmi: Orchant & Wolters GmbH
Telefon No: +49 (0) 40 3070 4880
Fax No: +49 40 3070488-2
Adres: Burchardstrasse 15, Chilehaus C 20095, Hamburg – GERMANY

Genel Bilgi:
TheCigarSmoker.com, HABANOS S.A’nın resmi satış ofislerinden bir diğeridir. La Casa del Habano Hamburg olarak Almanyada bulunan şirket ürünlerini HABANOS S.A’nın bölgesel distribütörü olan FIFTH AVENUE PRODUCTS TRADING, G.M.B.H.’ dan temin etmektedir. Hem internet üzerinden hem de direk olarak satış ofisinden ürünlerinizi satın alabileceğiniz yetkli bir satış mağazası. Ödemeler Kredi Kartıyla yapılmaktadır.

Fiyat: Tüm La Casa del Habano şubelerinde olduğu gibi fiyatlar online sitelere göre biraz daha yüsektir.
————————————–

CigarWorld.de (La Casa del Habano Düsseldorf- By Tabac Benden)
Şirket İsmi: Tabac Benden GmbH
Telefon No: +49 (0)211 1576 310
Fax No: +49 (0)211 1576 314
Adres: Burghofstraße 28 40223 Düsseldorf – GERMANY

Genel Bilgi:
CigarWorld.de HABANOS S.A’nın resmi satış ofislerinden bir diğeridir. La Casa del Habano Düsseldorf olarak Almanyada bulunan şirket ürünlerini HABANOS S.A’nın bölgesel distribütörü olan FIFTH AVENUE PRODUCTS TRADING, G.M.B.H.’ dan temin etmektedir. Hem internet üzerinden hem de direk olarak satış ofisinden ürünlerinizi satın alabileceğiniz yetkli bir satış mağazası. Ödemeler Kredi Kartıyla yapılmaktadır. Yakın zamanda bu firma da Türkiye’ye gönderim yapmayı durdurdu.

Fiyat: Tüm La Casa del Habano şubelerinde olduğu gibi fiyatlar online sitelere göre biraz daha yüsektir.
————————————–

Herzog-am-hafen.de (Zigarren Herzog)
Şirket İsmi: Zigarren Herzog am Hafen GmbH
Telefon No: +4930-29047015
Fax No: +4930-29047019
Adres: Stralauer Allee 9 10245 Berlin – GERMANY

Genel Bilgi:
Herzog-am-hafen.de Küba ve diğer puro markalarının satıldığı Almanya’nın en bilinen firmalarından birisidir. Almanyada bulunan şirket ürünlerini HABANOS S.A’nın bölgesel distribütörü olan FIFTH AVENUE PRODUCTS TRADING, G.M.B.H.’ dan temin etmektedir. Hem internet üzerinden hem de direk olarak satış ofisinden ürünlerinizi satın alabileceğiniz yetkli bir satış mağazası. Ödemeler Kredi Kartıyla yapılmaktadır.

Fiyat: Almanya’da resmi satış fiyatları üzerinden ürün satmaktadır.
————————————–

TheCigar.com (lecigare.ch) (Akama International SA)
Şirket İsmi: Akama International SA
Telefon No: +41 22 548 15 35
Fax No: …
Adres: Ch. de la Crétaux 2 1196 Gland – SWITZERLAND

Genel Bilgi:
TheCigar.com Küba ve diğer puro markalarının satıldığı İsviçre kökenli firmalardan birisidir. İsviçrede bulunan şirket ürünlerini HABANOS S.A’nın bölgesel distribütörü olan INTERTABAK A.G’ den temin etmektedir. Hem internet üzerinden hem de direk olarak satış ofisinden ürünlerinizi satın alabileceğiniz yetkli bir satış mağazası. Ödemeler Kredi Kartıyla yapılmaktadır.

Fiyat: Fiyatlar İsviçre Frangı üzerinden satış yapılmaktadır.
————————————–

La Casa Del Habano Knokke
Şirket İsmi: La Casa Del Habano Knokke
Telefon No: +32 (0) 50 61 24 33
Fax No: +32 (0) 50 34 94 13
Adres: Dumortierlaan 107B B – 8300 Knokke – BELGIUM

Genel Bilgi:
Habanos S.A’nın yetkili satış mağazası olan firma tü dünya’ya gönderim yapmaktadır. Güvenilir bir şekilde tüm ürünlerini alabilme imkanınız var. Firma aynı zamanda;
La Casa Del Habano Gent
La Casa Del Habano Hasselt
mağazalarını da bünyesinde barındırmaktadır. Tüm firmalar tek bir elden yönetilmektedir.

Fiyat: Fiyatlar Casa Del Habano mağazalarında olduğu gibi yüksektir. Tabiiki her ülkenin uygulamış olduğu vergi oranları farklı olduğu için bunu göz ardı etmemek gerekir.
————————————–

————————————–————————————–————————————–————————————–————————————–————————————–————————————–————————————–

SAHTE KÜBA PUROSU SATIŞI YAPAN SİTELER

SoloCigars.com (Asia Cigars) (Accumweb Ltd.)
Şirket İsmi: YOK
Telefon No: (800) 807-8526 ve +1 (786) 228-5435 Ücretsiz telefon hattı. Resmi bir telefon numaraları bulunmamaktadır.
Fax No: YOK
Adres: Calle 65 No 20 San Francisco Panama City,Panama (Resmi firma adresi değildir. Gönderimlerinin yapıldığı sahte bir adrestir.)
Adres 2: 77 Strovolos Center – PO BOX 771 Nicosia, CYPRUS (Offshore hesaplarının tutulduğu, dünyadaki birçok Adult porno sitesinin hesaplarının tutulduğu hayali bir İş Merkezi.)
Adres 3: Unit 1010, Miramar Tower, 132 Nathan Road, Tsim Sha Tsui, Kowloon, Hong Kong ı. Ödemeler Kredi Kartıyla yapılmaktadır.

Genel Bilgi:
SoloCigars.com, sanırım dünyadaki birçok Küba puro içicisinin ilk hatalarından biri olan sitedir. Fiyat yönünden aldanıp ürün satın almaları ve o ürünleri gerçek Habanos ürünü olarak belli bir zaman içmeleri gerçekten çok acı verici bir durum. Kısaca bu site hakkında bilgi verirsek;
SoloCigars.com sözde Panama’da kurulu (gönderiler Kosta Rika üzerinden yapılmaktadır), sahibi Andrey Yurechenco (Gönderiler bu kişi üzerinden genellikle yapılmaktadır) adında Kırgızistanlı bir kişi olan bir şahıs sitedir. Ürünlerin tamamı Kosta Rika’da üretilmektedir. Puroların yüzük kalınlıkları, puro kutuları ve seri numaralı barkodlar burada hazırlanmaktadır. Tütün olarak ise Nikaragua tütünü (yaprak) kullanılmaktadır. (Nikaragua tütünleri son derece maliyeti az olan tütün çeşididir).
Kredi Kartıyla alış veriş yapılan bu sitede, müşterilerin kredi kartı bilgileri Andrey Yurechenco’nın aile şirketlerinden biri olan Eczacılık işlerinde kullanılmaktadır. Kesinlikle uzak durulması gereken bir sitedir.
——————————

Ne yazık ki Türkiyede birçok puro içicisi bu siteden alışveriş yapmaktadır. Bazıları bilmeyerek ürün satın almakta, bazıları ise sahte olduğunu bile bile satın alıp Facebook sayfalarında ve arkadaş ortamlarında sanki gerçek küba purosu içiyormuş gibi hava atmaktadırlar. Ne acıdır ki bu davranışlar puro kültürüne bir hakarettir ve ne acıdır ki küba purosu yerine neyi belirsiz birşeyi içmektedirler.
Tabii ki sahte puro olur da Türkiyede olmaz mı? Özellikle Tahtakale piyasasında iyi derecede görseli olan Küba Puroları bulmanız mevcut. Ama şunu asla unutmayın; Türkiyede satılan tüm küba puroları sahtedir. Tanesini 40-50 Tl ye satılan bu ürünler Irak üzerinden Türkiyeye gelen neyi belirsiz ürünlerdir. Çok dikkat edilmesi gereken bir durumdur.
Sitemizde SAHTE ve ORİJİNAL PURO adı altında yazılacak olan yazımızda sahte puro ile orjinal puro arasındaki farklar aşama aşama anlatılacaktır.

——————————

Altta yazılacak olan 8 online satış siteyi Andrey Yurechenco isimli şahısa ait olup SoloCigars.com’ un diğer uzantılarıdır. Farklı ülkelerde farklı adreslerde farklı fiyatlarla sahte ürünlerini satmaya çalışan bir organizasyondur. Gönderimlerinin tümü Kosta Rika’dan yapılmaktadır.

FinestCigars.com (Asian Cigars)
Şirket İsmi: YOK
Telefon No: 800-417-0581 Ücretsiz telefon hattı. Resmi bir telefon numaraları bulunmamaktadır.
Fax No: YOK
Adres1: Case Postale 238 | 1580 Avenches | Switzerland olarak beyan edilen bir adres.
Asdres2: Unit 1010, Miramar Tower, 132 Nathan Road, Tsim Sha Tsui, Kowloon, Hong Kongolarak beyan edilen bir adres.

Gönderimler her zaman ki gibi Kosta Rika’dan Andrey Yurechenco adıyla yapılmaktadır. Fiyatlar karlılığın arttırılması için biraz daha yükseltilmiştir.
——————————

GoCubans.com isim değişkliğiyle RocketCigars.com olmuştur. (Asian Cigars)
Şirket İsmi: Premium Cigars International Ltd (Sallama bir firma)
Telefon No: 800-566-0238 ve +1 (917) 677-5156 Ücretsiz telefon hattı. Resmi bir telefon numaraları bulunmamaktadır.
Fax No: YOK
Adres1: Port Zante P.O. Box 1175 Basseterre, n/a Saint Kitts and Nevis
Adres2: 69, Bld de la Pétrusse L-2320 LUXEMBOURG
Adres3: Unit 1010, Miramar Tower, 132 Nathan Road, Tsim Sha Tsui, Kowloon, Hong Kong

Üç farklı adresten kayıt edilmiştir. Saint Kitts and Nevis, LUXEMBOURG ve Hong Kong
Gönderimler her zaman ki gibi Kosta Rika’dan Andrey Yurechenco adıyla yapılmaktadır. Fiyatlar karlılığın arttırılması için biraz daha yükseltilmiştir.
——————————

RoyalHabanos.com (Asian Cigars)
Şirket İsmi: CGI International Ltd (Sallama bir firma)
Telefon No: (888) 658-0561 Ücretsiz telefon hattı. Resmi bir telefon numaraları bulunmamaktadır.
Fax No: YOK
Adres1: Strovolou, 77 Strovolos Center 2018 Nicosia, CYPRUS
Adres2: Unit 1010, Miramar Tower, 132 Nathan Road, Tsim Sha Tsui, Kowloon, Hong Kong.

İki farklı adresten kayıt edilmiştir. CYPRUS ve Hong Kong
Gönderimler her zaman ki gibi Kosta Rika’dan Andrey Yurechenco adıyla yapılmaktadır. Fiyatlar karlılığın arttırılması için biraz daha yükseltilmiştir.
——————————

SwissCubanCigars.com (Asian Cigars)
Şirket İsmi: CGI International Ltd.
Telefon No: YOK
Fax No: YOK
Adres: Unit 1010, Miramar Tower, 132 Nathan Road, Tsim Sha Tsui, Kowloon Hong Kong
Aynı şekilde Kosta Rika üzerinden gönderim yapan bir diğer online satış sitesi
——————————

VipCubanCigars.com
Şirket İsmi: YOK
Telefon No: YOK
Fax No: YOK
Adres: YOK
Sözde adres olarak Fransayı kullanıyorlar. Aynı şekilde Kosta Rika üzerinden gönderim yapan bir diğer online satış sitesi
——————————

CubanCigarsBest.com
Şirket İsmi: YOK
Telefon No: YOK
Fax No: YOK
Adres: UYOK
Aynı şekilde Kosta Rika üzerinden gönderim yapan bir diğer online satış sitesi
——————————

HabanoStore.com
Şirket İsmi: YOK
Telefon No: 4074139266 Resmi bir telefon numaraları bulunmamaktadır.
Fax No: YOK
Adres: Unit 1010, Miramar Tower, 132 Nathan Road, Tsim Sha Tsui, Kowloon, Hong Kong. Şu anda adresi silmişler :))
Kıbrısta bulunan bir diğer site. Gönderimleri genellikle kıbrıstan ve Kosta Rikadan yapılmaktadır.
——————————

HabanosCr.com
Şirket İsmi: YOK
Telefon No: 1-866-350-4484 Ücretsiz telefon hattı. Resmi bir telefon numaraları bulunmamaktadır. Costa Rica telefon +506.8376-9659
Fax No: YOK
Adres: YOK
Kosta Rika üzerinden gönderim yapan bir diğer online satış sitesi. Fiyatları o kadar yükseltmişler ki bilmeyen bir kişi (cahil olması gerek yine de) fiyatlara kanıp alabilir.
——————————

Cubancigarlounge.com
Şirket İsmi: YOK
Telefon No: YOK
Fax No: YOK
Adres: YOK
Sözde adres olarak Brüksel – Belçikayı kullanıyorlar. Aynı şekilde Kosta Rika üzerinden gönderim yapan bir diğer online satış sitesi
——————————

Big-Smokers-Online.com
Şirket İsmi: YOK
Telefon No: YOK
Fax No: YOK
Adres: YOK
Sözde adres olarak Mendoza – Arjantin kullanıyorlar. Aynı şekilde Kosta Rika üzerinden gönderim yapan bir diğer online satış sitesi
——————————

TrueCubanCigars.com
Şirket İsmi: YOK
Telefon No: YOK
Fax No: YOK
Adres: 24 Rue Joliot Curie, Varennes–Vauzelles, Burgundy, France (Fake adres)
Sözde adres olarak Fransayı kullanıyorlar. Aynı şekilde Kosta Rika üzerinden gönderim yapan bir diğer online satış sitesi
——————————

SAHTECİLİK ORGANİZASYONU

SoloCigars.com
FinestCigars.com
GoCubans.com & RocketCigars.com
RoyalHabanos.com
HabanoStore.com

bu beş firmanın size ortak özelliklerini ve kampanyalarını yazıyorum. Ne kadar organize bir şekilde insanları dolandırmaya çalıştıklarını göreceksiniz
Kampanyalar:

1) Aylardır bitmeyen 2×1 kampanyası (her zaman aynı tarihlerde hep aynı kampanyaları kullanırlar)

SoloCigars FinestCigars GoCubans RoyalHabanos

Adamlar diyorlar ki
1 kutu 25’li Cohiba Siglo VI alıyorsun ve diğer kutuyu sana hediye ediyorlar. Toplam 382$. Komedi. Normalde 25’li Cohiba Siglo VI dünyada alabileceğiniz en uygun orjinal fiyatı 415$. İki kutu 930$.

2) Kampanya EPosta Gönderim Servisleri

SoloCigars-2 FinestCigars-2 GoCubans-2
Bu siteler genellikle aynı server üzerinden aynı saatlerde size kampanyalarıyla alakalı eposta yollarlar. Gönderim adreslerine ait server isimlerine (ok işareti ile belirtilmiştir) ve saatlere bakarsanız ne demek istediğimi anlarsınız.
me-ss2-6pbxqt.mailengine1.com kullanılan server adresi.

Yazı devam edecektir.

Kısacası şu anda dünya üzerinde birçok sahte satış yapan online satış siteleri bulunmaktadır. Bunların tamamını bilmek tabii ki imkansızdır. Lakin en bilenenlerini sizlerle paylaşmak istedik. 
Bu sitelerin en ortak özelliklerinden birisi de aynı anda reklam epostası atmaları, aynı görsel resimleri kullanmaları ve aynı kampanyalarda bulunmalarıdır.

Yorumlar
 1. Can diyor ki:

  Düzenlediğiniz mesajımda bahsi geçen site hakkında bir yorum yapabilirseniz sevinirim.

 2. Aybars diyor ki:

  45 gün önce hitcigarsi denemek için bir karton backwoods siparişi verdim.
  bahsettiğim gibi ürün 45 gün sonra geldi ve buradaki beyefendi sağ olsun ürünü açarak kuruyup kurumadığına durumuna baktı ve iyi olduğuna karar verdi.
  bende ürünün ücretini yatırarak ürünü temin ettim.

  Bugün kargo gelmiş ama beni bulamadığı için geri dönmüş.
  Burada iki üzücü nokta var.

  İlki sipariş 45 günde gelmesi.
  ikincisi 45 gün önceki kurdan değil günümüz kurundan ödememiz birde bunun üzerine kargo ücretini de bizim ödememiz.

  Kesinlikle kur farkını anlarım ama 45 gün gümrükten sorun olmaz çünkü kendileri Bulgaristan üzerinden gönderim yapıyormuş.

  Yarın ürünleri alacağım ve beyefendi kontrol ettiği için iyi olduklarını düşünüyorum ama bir sıkıntı olursa ürünü geri göndermekten çekinmem.

  Maalesef bu üründe 45 gün beklemişsek premium puroların siparişinde neler olur düşünemiyorum.

  Hit cigarsin tek iyi yanı Türkiye’de ilgili bir beyefendiye sahip olmaları.

  • Puro Analiz diyor ki:

   Merhaba Aybars bey. Elimden geldiği kadar tüm yorumlara cevap yazmaya çalışıyorum. Sizin sorununuz beni de şaşırttı açıkçası. Normal şartlarda en fazla 10 gün beklediğimi bilirim. Hadi 15 gün olsun. Bu arada yazınızda Bulgaristan üzerinden gönderim yapılmış demişsiniz. Benim bildiğim kadarıyla ürünlerini direk olarak İsviçre’den yaparlar.
   Herkesin düşüncesine saygı duymak lazım tabiiki lakin HitCigars Türkiyede bulunan içiciler için bulunmaz bir nimet (tüm ürün çeşitlerini gönderemeseler de)

 3. fırat diyor ki:

  arkadaşar hitcigardan oldukça memnun olduğumu ifade etmek istiyorum… ama elerinde sınırlı sayıda ürün var.az önce topcuban sitesinden 2 kutu jose la piedra sipariş ettim. umarım sıkıntısız ulaşır elime… ulaştığında bilgilendireceğim…

 4. anıl diyor ki:

  Merhaba puroanaliz. kredi kartıyla sipariş verilen siteler genelde visa istiyor ama bende mastercard var. paypal ile ödeme yapabileceğimiz bir site var mı acaba?

  • Puro Analiz diyor ki:

   Merhaba Anıl bey. Paypal artık yavaş yavaş kullanılabilirliğini yitiren bir ödeme sistemidir. Bunun için bu tarz sitelerle ilgili bilgim yok. Yapacağınız en iyi şey ya mastercard olan sitelerden alışveriş yapacaksınız veya bankanızı arayıp Visa kart talep edeceksiniz.

 5. Ender diyor ki:

  Arkadaslar merhaba; bu siteden alış-veriş yapan kişilere sormak istiyorum sipariş verildikten sonra işlem nasıl işliyor? Gümrüğe takılmıyor mu? takılıyorsa gümrük vergisi ile fiyat nasıl oluyor? Ben deneme amacı ile Medium boy bir sipariş vermek istiyorum http://www.hitcigars.com/Product/Products.aspx?id=340 bu üründen tavsiyeleriniz nelerdir?

  Teşekkürler; İyi Günler…

  • Puro Analiz diyor ki:

   Merhaba Ender bey. Bloğumuza hoşgeldiniz.
   Öncelikle şunu belirtmek gerekir ki bu blokta hiçbir firma öncelikli değildir. Reklamı yapılamaz ve hiçbir firma size ürünlerinin gümrüğe yakışmayacağım garanti veremez. HitCigars’ın diğer firmalara göre artısı ürünlerinin gümrükten geçtikten sonra ödeme almasıdır. Yoksa diğer firmalar dayanı kalite ürünleri ve müşteri memnuniyetini sağlamaktadırlar.
   Ürünlerini günrüğe takılır ise geri gönderilir. Vergi vs şeyler yoktur. Bu ürünlerin ülkeye posta yoluyla gelişi yasaktır. Izin verilmez. Gift olarak veya farklı bir ibare yazmalarını belirtin lütfen. Bu şekilde şansınız daha yüksek olur.

 6. dursun diyor ki:

  merhaba hitcigrs ın türkiyede muhatabı olduğundan bahsetmişsiniz. hangi konularda muhatap oluyoruz bunu öğrenebilirmiyiz. Teslimat süresi ve şartları hakkındada bilgi verirseniz çok seviniriz teşekkürler

  • Puro Analiz diyor ki:

   Dursun bey bloğumuza hoşgeldiniz.
   Bu konuyla alakalı isterseniz kendilerine mesaj atmanız en doğrusu olacaktır. Bu blokta sadece bilgilendirme yapılmaktadır.

 7. hüseyin diyor ki:

  bana kimse neden yazmıyor .. 1-2 tane pro almak istiyorum .. hafif içimi olan ve uygun fiyatlı.. y. dışı hiç alışverişim olmadı yardımcı olabilecek biri yokmu :((

 8. Tolga diyor ki:

  http://www./ adlı site hakkında bir fikriniz var mı? Sahte veya orijinal olarak?
  (PuroAnaliz.com tarafından düzeltilmiştir)

  • Puro Analiz diyor ki:

   Merhana Tolga bey. Bloğumuza hoşgeldiniz.
   Biz bir firmadan ürün almadan önce bazı özelliklerine bakarız. O firmaya bazı sorularımız vardır.
   1) Bu firmaların kayıtlı ticari ismi nedir?
   2) Gerçekten lokal telefon ve fax numaraları nedir?
   3) Gerçek ticari adresi nedir?
   4) Habanos S.A’nın hangi distribütöründen ürün almaktadır.
   5) Tüm Habanos çeşitleri mevcut mudur? Değilse bile paket ve kutuları nelerdir?
   6) Fiyatları nedir?

   gibi özellikler. Eğer bunlara cevap veremeyen bir firma var ise hiç uğraşmayın. Güvenilir olamaz. Bir firmanın güvenilir olabilmesi için şeffaf olması gerekir. Bu yüzden vermiş olduğunuz firmanın linkini burada yayınlayamıyoruz.

   • Tolga diyor ki:

    Soruma yanıt verdiğiniz için teşekkür ederim. Ben purosever bir ahbabıma romeo y Julieta Romeo de Luxe Edición Limitada 2013 adlı purodan almak istiyorum. Puro hakkında pek bir bilgi sahibi olmadığım için sitenizden maksimum bilgiyi almaya ve elimden geldiği kadar arkadaşıma sahte ürün almamak ve mahçup olmamak için çalışıyorum.1 haftadır süren araştırmalarımda zürih ve amerikan şirketli firmalarla yazışmalarımda geleceği gün hakkında net bir bilgi veremediklerinden muzdarip bir haldeyim. Cumartesine kadar arkadaşıma bu şekilde bir hediye alamazsam mahçup olacağımı düşünüyorum.

    Bu yüzden bana türkiye içerisinde orijinal ürün satan ve aradığım puro türünü bulabiliceğim bir yer veya yol gösterirseniz çok memnun kalıcam.

   • Puro Analiz diyor ki:

    Tolga bey. Bloğumuzda da belirttiğimiz gibi Türkiye’de ne yazık ki orjinal küba purosu bulmanız neredeyse imkansız. Bundan dolayı purosever arkadaşlarımız yurtdışlarından çare aramaktadırlar. İstemiş olduğunuz ürünü Türkiye’de bulmanız zaten imkansız. Sizin yapabileceğiniz tek şey yurtdışına çıkacak veya yurtdışından gelelecek olan tanıdığınız var ise ona siparişinizi vermektir.

 9. baran diyor ki:

  aradiginiz site hit cigars

 10. Tolga diyor ki:

  Merhabalar size son birşey sormak istiyorum hediye olarak yurtdışından getirecek bir kişi buldum. Sitenizdeki puro markaları ve özellikler arasından kendi bütçeme uyan birkaç seçenek seçtim.

  Partagas: Serie E no:2

  Bolivar: Royal Corona Tubos

  H.Upmann: Royal Robustos

  Birde Habanos’un Combinacion Selection Robustos ve COMBINACION SELECT. PIRAMIDES hakkında bilgi verirseniz sevinirim

  sizce hediye olarak en memkun kalıcanak seçenek hangisi? (Yarına almam lazım bugün cvp verirseniz çok sevinirim)

  • Puro Analiz diyor ki:

   Tolga bey. Illaki bir seçim isterseniz Selection Piramides olabilir. Farklı markaların Piramides formatları. Selection Robustos’u da seçebilirsiniz.

   • Tolga diyor ki:

    Peki diğer üstteki 3 seçenek için ne yorum yapıyorsunuz alacağım kişi Romeo y Julieta içiyor genelde bilginiz dahilindeyse ona en yakın kalitede ve aromada olan hangi seçenektir. Özel birşey olmasını istiyorumda. Romeo y Julieta 2013 edition ve 2009 Duke editicion’u isviçrede sordurdum çoğu tobaccco shopda olmadığı için internetten almayada vaktim yok o yüzden soruyorum

   • Puro Analiz diyor ki:

    Tolga bey. Her kişinin zevki ayrıdır. Çok kaliteli bir ürün alırsınız ama karşı taraf bu ürünü ağı tadına uymadığı için beğenmez. Bu yüzden illaki Edicion Limitada ürün almanız gerekmez. Bu yüzden diğer ürünlerle ilgili bir seçim yapmak doğru olmaz. Şunu unutmayın ki hediyeniz herhangi bir özelliği olmaz. Ne isterseniz onu alın. Ister görse olan bir kutu puro, ister fiyatı daha makul bir puro.

 11. Tolga diyor ki:

  Tabiki haklısınız ama ben bir puro kullanıcısı olmadığım için tatlar hakkındada bilgim yok. Sizin Romeo y Julieta’yı denediğinizi düşünerek tat ve aroma hakkında bilginiz olcağını düşündüğüm için hangisini seçmem gerektiğine bir cevap aradım

  • Puro Analiz diyor ki:

   Sanırım anlaşamadık Tolga bey. Yazınızda da belirtmişsiniz. Tatlar, kokular her ürün için farklıdır. Bu yüzden yardımcı olamayız size. Duty Free’lerde sıklıkla bulabileceğiniz ürünlerden birisi de Romeo y Julieta Wide Churchills ürünüdür. 10’lu ve 25’li kutu ile 3’lü tüplü paketlerden alalirsiniz.

 12. Fıratbudak diyor ki:

  Hocam topcuban sitesinden siparişi verdim .para hesabımdan çekildi . 10 iş günü de oldu henüz bi haber alamadım. . Ama sitede Asya ve Afrika’ya 7 15 iş günü arası yazmakta sizce bi sıkıntı yaşarmıyım haberalma konusunda . Bilgilendirirmisiniz lütfen

  • Puro Analiz diyor ki:

   TopCubans ve HitCigars size APS kod no vermez. TopCubans’ta ürünlerinizi biraz daha beklemeniz gerekiyor sanırım. 15 günü bulabilir.

   • fırat budak diyor ki:

    hocam siparişlerim kısmında şu yazı yazıyor( Waiting for your e-mail confirmation) beklemeye devam ediyorum.şuan 3. haftadayım.cevabınız için teşekkür ederim

   • Puro Analiz diyor ki:

    Fırat bey. Detayları çok iyi bilemediğim için size nasıl yardımcı olacağıma emin değilim. Bahsetmiş olduğunuz konu “eposta onay” mesajıdır. Sizden onay istiyorlar sanırım.

   • fırat budak diyor ki:

    hocam ürünlerimi aldım bi hafta oldu 2. siparişimi verdim işleme alındı fakat şuan sitede başka herhangi bi ürünün fiyatı bana gösterilmemekte acaba sipariş sınırı mı var? topcuban

   • Puro Analiz diyor ki:

    Fırat bey, sanırım siz bloğumuzun amacını yanlış anlamışsınız. Biz sadece bloğumuzda hangi firmaların orjinal hangilerinin sahte ürün sattığını belirtiriz. Firma ile sizin aranızdaki durumları biz bilemeyiz, yardımcı olamayız.
    Sizin yapabileceğiniz tek şey firma ile iletişime geçmektir.

 13. Ender diyor ki:

  Merhabalar;
  Bilgilendirmek için yazıyorum geçen hafta HitCigars.com dan siipariş ettiğim purolarım bugun teslim edildi ve hiç bir sorunu yok, kuruma gibi bir durum kesinlikle söz konusu değil, nem oranı ve paketlenmesi çok iyi…

  Bu arada bilgisi olan arkadaşlara sormak isterim CAO marka puroyu bulabileceğim bir yer varmıdır?

  Herkese iyi Günler…

 14. Murat diyor ki:

  Peki free shipping yapan sitelerden ornek verirmisiniz? Ve vergiden muaf mi oluyor bunlar ?

  • Puro Analiz diyor ki:

   Biz bloğumuzda vergisiz ürünlere ve bu ürünleri satan firmalara ne yazık ki yer vermemekteyiz. Nedeni ise;
   1- Vergisiz ürün satan firmalarda ürünlerin nemlendirme sorunu yaşanmaktadır. Büyük depolara sahip oldukları için nem düzeyini tam olarak ayarlayamazlar ve ürünlerde kuruma söz konusu olur.
   2- Bu firmalarda ürünler ilgili ülkenin gümrüğünde takıldığında ya geri almazlar ve paranızı size geri ödemezler ya da shipping ücretini bakiyenizden keserek size geri ödeme yaparlar. Böyle bir durumda vergisiz ürün almanızın sizin açınızdan hiçbir yararı kalmaz.
   3- Vergisiz ürün satan firmaların %90’ında firma bilgisi, adresi hiçbir bilgi yer almaz. Kim olduklarını, nerede olduklarını bilemezsiniz.
   4- Vergi o ülkenin gelir kaynağıdır ve yapılan bu iş yasal olmak zorundadır. Vergili ürünlerde rekabet etme imkanınız vardır lakin işin içine vergiden muaf satışlar girdiğinde ne yazık ki haksız kazanç sağlanır.

   Bu sebeplerden dolayı vergisiz ürün satan firmaların bloğumuzda yeri bulunmamaktadır.

 15. Ender diyor ki:

  hitcigars.com sitesinden aldım. Vergi filan ödemiyorsunuz, aldığınız ürün bedeli ne ise gümrüğü geçtikten sonra sizi bilgilendiriyorlar ve ücreti verilen hesaba yatırdıktan sonra aynı gün yurtiçi kargo bir kargoyla ertesi gün teslim alıyorsunuz….

  • Puro Analiz diyor ki:

   Önemli olan şey hangi firma olursa olsun, ürünlerini vergisi ödenmiş olarak satmasıdır. Ama bu vergi o ülkede geçerlidir yani Türkiye’de o ürün yine vergisiz sayılmaktadır ve ne olursa olsun ithali yasaktır. Ne yazık ki Türkiyede bu durum büyük bir sorun oluşturmaktadır. Avrupada bir ülkeden almış olduğunuz ürün diğer ülkede de geçerlidir. Vergi ödemezsiniz.

  • dursun diyor ki:

   ender bey merhaba toplamda kaç günde elinize ulaştı? gümrükte sizi kim bilgilendirdi gibi bir kaç sorum var yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkrüler

   • Ender diyor ki:

    Dursun bey merhaba;

    Toplam bir hafta da ürün elime geçti, Gümrüğe gelince …(düzeltildi-puroanaliz) bey isminde çok ilgili bir beyefendi, aradı ve ürün gümrükten geçtikten sonra tekrar aradı ve hesap numarası verdi, ödememiz gereken tutarı hesaba yatırdık, aynı gün …(düzeltildi-puroanaliz) kargoya verdi ve ertesi gün elimdeydi. İşlem çok hızlı, ürün çok kaliteli, ve hepsinden önemlisi aynı zamanda güvenilir.

    Umarım bu bilgiler yardımcı olmuştur.
    Keyifli günler dilerim…
    (PuroAnaliz.com tarafından düzeltilmiştir)

 16. akın öztek diyor ki:

  Merhaba, Fenerbahçede havana stor adında bir yer var. Sattıkalrı purolar ne kadar orjinal? Öğrenme imkanımız olurmu sizlerden..Teşekkürler

 17. Berk Atakan FERZAN diyor ki:

  Hocam, acaba Küba dışı puro alımında güvenilir siteler hangileri?

 18. ali diyor ki:

  sayın blog takipçileri, absolutecigars.com sitesinden alışveriş yaptım ve adresime ulaştı. Fiyatları diğer sitelere göre yüksek. oran bazen yüzde kırklara kadar çıkıyor. bunu dikkate almazsanız ürünlerinize ulaşmanız mümkün. genelde gümrüğe takılmayacak bir ürün tanımı ile gönderiyorlar. saygılar

  • Sait Arslan diyor ki:

   Ne kadarlık bir alışveriş yaptınız acaba?
   Yani ben şu anda 400$ civarında bir alışveriş yapmak istiyorum ödemeyi yapacaktım ama durdum bi an için. Çünkü ürün gümrükte puro olmasından kaynaklı takılmasa bile fiyat olarak takılabilir mi acaba diye düşündüm açıkçası…

   • ali diyor ki:

    Sait Bey, selamlar.
    Ben kargo dahil 115 $ lık bir ürün sipariş etmiştim
    Romeo y Julieta Reserva Real Toro – 5 Pack 39 $
    RP Rocky Patel Cameroon Especial Toro – Bundle of 20 62$

  • Arslan diyor ki:

   Ali Bey peki elinize ne kadar sürede geçti ürün. Yani siparişinizin kargoya verildiği günden itibaren kaç gün sürdü. Ayrıca usps ile gönderiyorlar, bu yüzden usa içinde takip edebiliyorsunuz ama ürün uçağa bindikten sonra yani sanırım Türkiye ye indikten sonra takibini nasıl yaptınız, ya da yapabildiniz mi?

   • ali diyor ki:

    oldukça geç oldu cevap için kusura bakmayın.
    usa dışında takibini yapamıyorsunuz ama yaklaşık 10 gün içinde elime ulaşmıştı.

  • Barış diyor ki:

   Alışveriş yaparken kredi kartı bilgilerimi doldurarak siparişi onayladım, onay formunuda mail olarak aldım ,ancak kredi kartı hesabımdan hiç bir işlem yapılmadığını gördüm. absolutesigars.com umarım fake değildir. bilgileri paylaşıcam.

 19. Arslan diyor ki:

  Merhabalar Sayın Puroanaliz yöneticisi,
  Blogtaki yazılarınızla geçtiğimiz günlerde tanıştım, gayet başarılı bir edebiyatınız ve inceleme yeteneğiniz mevcut. Bu konuları diğer insanlarla paylaştığınız için kendi adıma teşekkür ederim.
  Geçenlerde bir yazı daha bırakmıştım ama galiba gözünüzden kaçtı ki onaylamadınız henüz.

  Bu noktada size bir soru soracağım,
  Uzun zamandır yurt dışına çıkamıyorum, fakat haliyle puro ihtiyacımız var:) Fakat yurt dışına giden insanlara rica etmekten de sıkıldım açıkçası bu yüzden online olarak sipariş verebileceğim yerlere bakınıyorum fakat daha öncesinden herhangi bir tecrübem olmadığı için maalesef cesaret edemiyorum.
  Sizin Türkiye’ye gönderim yapabilecek bildiğiniz online satış sitesi var mı acaba?
  Fakat bu sorumu cuban cigars için değil, non-cuban olanlar için soruyorum.
  Bugün hitcigars’tan 3 arkadaş farklı farklı siparişler de veriyoruz ama, küba dışı olanlarda da çok istediğimiz ürünler mevcut.
  Eğer bu konuda con-cuban puro satan bildiğiniz yerler varsa bana yardımcı olabilirseniz sevinirim gerçekten.
  Şimdiden çok teşekkür ederim, iyi günler dilerim.

  • Puro Analiz diyor ki:

   Sait bey. Yazdığınız yazı bizde kayıtlı lakin yayınlanmayacaktır. Çünkü yazınız farklı ve yanlış bilgilendirmelerle yazılmıştır. Bildiğiniz üzere bloğumuz sadece bilgilendirme amaçlıdır. Satış, reklam, satışa yönelik yorum, hakaret, yanlış bilgilendirme, izinsiz isim veya söz kullanımı gibi işlevleri asla yayınlamamaktadır.
   Bunun dışında bloğumuz ne yazık ki sadece Küba puroları üzerine yayın yapmaktadır. Non-Cubans ürünleri hakkında bilgi veremiyoruz ve bundan dolayıdır ki size tavsiye edebileceğimiz bir firma bulunmamaktadır.

 20. hasanakay diyor ki:

  Sayın Puro Analiz yöneticisi ,
  cigars of cuba dan sipariş verirken kredi kartınızdan paranızı çekiyorlar , lakin ürününüz gümrükte takılınca size para iadesi yapıyorlar mı? merak ediyorum , yorumlarınızda 20 siparişinizden 10-9 tanesinin takıldığını yazmışsınız..

  • Puro Analiz diyor ki:

   Dünyadaki tüm firmalar aynı yöntem ile çalışırlar Hasan bey. Ürününüz gümrükte takılırsa öncelikle ürününüzün onlara geri gitmesi gerekiyor. Bu da zaman meselesi ve bizim PTT’ye bağlı bir durum. PTT ürününüzü bir ay sonra yaklaşık olarak gönderiyor. Onlarında size geri ödeme yapması yaklaşık 45 günü buluyor. Önemli olan ürün ücretini geri alabilmeniz ki veriyorlar.
   Benim farklı isimlerde toplam 20’ye yakın siparişim oldu ki bunların yarısı geçmedi diğerlerini ise aldım.

   • hmz diyor ki:

    Merhabalar Sayın Puro Analiz Yöneticisi,

    Cigars of cuba sitesinden size ulaşmayıp geri dönen ürünler için herhengi bir kesinti yaptılar mı? Zira bazı mesajlarınızda belirttiğiniz gibi bu sitede de yaklaşık bir 65 dolar keserlerse ve üstüne de shipping ücreti keserlerse hiçbirşey alamayıp bir de 80-90 dolar mı ödeyeceğiz, zaten siparişimiz 150-200 dolar civarı(%100 geri ödeme garantisi dediğiniz nasıl oluyor bu arada?). Hitcigars a baktığım zaman vereceğim siparişler de tam iki katı, dolayısıyla bu kadar yüksek fiyat vermesi beni rahatsız ediyor. Sadece tek bir site mi var güvenli alışveriş yapabileceğimiz bu durumda? Şimdiden ilgilendiğiniz için teşekkürler.

   • Puro Analiz diyor ki:

    Esasında tüm bu sorularınıza bana değil de belirttiğiniz sitelere sorsanız daha net bir bilgi verirler size. Bloğumuz sadece bilgilendirme amaçlıdır. Belirtilen sitelerle herhangi bir ilişkimiz bulunmamaktadır.
    Bilgilendirmek için şunu söyleyebilirim;
    Cigar-of-cuba.com geri ödeme yapıyordu lakin şu anda durum nedir bilemiyorum. Çünkü artık Türkiye’ye gönderimleri yavaş yavaş bitiriyorlar ürünleri Türkiye’de takıldığı için.
    CigarOne.com artık Türkiye’ye gönderim yapmıyor. Sitelerinde bu şekilde belirtiyorlar.
    VipCigars artık Türkiye’ye gönderim yapmıyor.
    TopCubans.com Türkiye’ye ürün yollarken artık +30$ kargo ücreti daha alıyor. Ürününüz takılırsa irtibata geçmenizi istiyor.
    HitCigars.com Türkiye’ye gönderim yapıyor ama fiyatları diğerlerine göre biraz daha yüksek.

 21. Emre Çetin diyor ki:

  Merhabalar,

  Öncelikle sizlere teşekkür ederim. Hitcigars sitesi ile tanışmamı sağladınız, onlar sayesinde orjinal Küba purosu içebiliyoruz. Gümrüğe takılsa da kaybımız oluyor, gerçekten muhteşem. Tek kötü yanı Türkiye’ye sınırlı ürün gelmesi, bu da tek kusurları. Bir de fiyatları diğer sitelere nazaran biraz daha pahalı. Özellikle topcubans sitesinde fiyatlar biraz daha makul, çeşit de bol ama ben gümrüğe güvenemediğimden hitcigars ile devam ediyorum. Türkiye’de ilgilenen birisi olması da çok güzel gerçekten Hitcigars için.

  Ayrıca tespitleriniz gerçekten çok yerinde, Türkiye’de orjinal Küba purosu bulmak imkansız neredeyse. Bağdat caddesinde iki yer varmış, onları bilmiyorum ama geçenlerde yeni yapılan lüks bir AVM’nin tobacco shop’una gittim, şu Zincirlikuyu’da olan. Puro sorduğumda ufak bir humidordan ürünler gösterdi, gördüğüm kadarıyla Saint Luis Rey Regios ve Cohiba Maduro 5 Secretos vardı, ben onlara benzettim. Fiyat sorduğumda Saint Luis Rey için 30 lira Cohiba için 25 lira dedi, hemen uzaklaştım. Bir iş bu kadar ciddiyetsiz yapılmamalı, keşke ülkemizde geçmişteki La Casa Del Habano gibi güvenle alışveriş yapılabilen bir yer olsaydı, ortam böyle işbilmezlere kalmazdı. Türkiyede orjinal olarak Che marka purolar da fena değil, Nikaragua’da bir firmaya fason olarak yaptırıyorlar ama lezzet tabii Küba puroları gibi asla değil, son dönemlerde de fiyatları arttı, çok cazibesi kalmadı sanki. Yine de en azından bu işe gönül vermişler, o yüzden saygı duyuyorum.

  Neyse çok uzun oldu, ben sorumu sorayım en iyisi :) Malum humidorlarda sıcaklık 23 dereceyi geçince purolar için kurtlanma tehlikesi baş gösteriyor. Yaz aylarında da ideal 18-21 derece sıcaklık elde etmek zor. Bu tobacco beetle denen mahlukattan kurtulmak için internette puroların 2-3 gün dondurucuda bekletilmesini öneren siteler var. Kilitli poşetlerde önce buzdolabında 1 gün bekletilip sonra dondurucuda 2-3 gün bekletilerek sonra tekrar buzdolabında 1 gün bekleyip aniden değil yavaş değişimler ile dış sargı yaprağını zedelemeden puroları dondurmayı öneriyorlar. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz? Siz hiç dondurma işlemi yaptınız mı? Kurtlanma ile karşılaştınız mı? Bu konuda sizin de fikrinizi almak isterim zira hem buzdolabının düşük neminde hem de soğutma ve ısıtma esnasında puroların lezzet kaybına uğrayabileceğini düşünüyorum. Bu konuda neler düşünüyorsunuz?

  Selamlar

  Emre

 22. yusuf diyor ki:

  Merhabalar. Öncelikle bu essiz bilgilerden dolayı çok tesekkur ederim. Benim sorum hitcigars.com dan yapilan siparişlerin kargo ücreti hususunda. Kargo için odediginiz minimum-maksimum tutarlar nelerdir?

  • Puro Analiz diyor ki:

   Yusuf bey. Konuyla alakalı direk olarak kendileriyle muhattap olursanız en kesin cevabı alabilirsiniz. Biz bloğumuzdaki tüm firmalar hakkında sadece bilgilendirme yaparız. Detayları bilemeyiz. Firmalarla iletişime geçmenizi öneririz.

 23. ahmet dönmez diyor ki:

  Merhaba,

  az önce hitcigars.com dan bir sipariş verdim. sipariş ile ilgili order information maili aldım adres ve total amount yazılı bir mail. Fakat sipariş teslim durumu hakkında bir bilgi göremedim. aynı şekilde ödeme hakkında da bilgi yok mailde. yani şuan siparişi verdim ama ödeme ne zaman ve nasıl yapıcam. kendi sitelerin bazı banka isimlerive western union falan demiş ama buradaki yorumları okuduktan sonra sanırım türkiyede bir temilcisi varmış izlenimine kapıldım. bu konuda detaylı bilgi alabilir miyim sizden?

  • Puro Analiz diyor ki:

   Ahmet bey. Konuyla alakalı direk olarak kendileriyle muhattap olursanız en kesin cevabı alabilirsiniz. Biz bloğumuzdaki tüm firmalar hakkında sadece bilgilendirme yaparız. Detayları bilemeyiz. Firmalarla iletişime geçmenizi öneririz.

 24. emin gür diyor ki:

  http://www.famous-smoke.com üzerinden backwoods honey berry sipariş ettim bakalım ne olacak.. hitcigars harika bir site ama fiyat yüksek 15$ kadar.. daha önce http://www.famous-smoke.com dan alan oldumu?

  • Uğur diyor ki:

   Merhaba Emin bey, ben hitcigars sitesinden aldim fakat dediğiniz gibi 15 dolar daha ucuz , siparişiniz ulaşırsa bilgi verir misiniz?

   • emin gür diyor ki:

    merhaba Uğur Bey:
    famous-smoke.com için güzel şeyler söyleyemeyeceğim:( adamlarda ne bir bilgilendirme ne bir bilgi maili hiç bir şey yok.. 4 defa mail attım en sonunda dedim iptal edin diye, sonunda bir mail attılar ürünler gümrükte takılmış ödeme iade edilecek diye ama 1 hafta oldu iade gerçekleşmedi.
    hitcigar.com mükemmel denilecek kıvamda bence türkiye’de muhattap var saolsun … bey (PuroAnaliz tarafından düzeltilmiştir) her konuda bilgi veriyor ordan şaşmam :)
    Kolay gelsin….

 25. Uğur diyor ki:

  Merhaba puro analiz yöneticisi,
  http://www.famous-smoke.com/ sitesinden alisveris guvenli mi gümrükte sorun yasar miyim.

 26. Zehra Çay diyor ki:

  Merhabalar Sn.Puro Analiz…
  Ben de puro’ya yeni gönül veren birisi olarak, size, bilgileriniz, deneyimleriniz, önerileriniz ve yönlerdirmeleriniz için kendi adıma çok teşekkür ederim.
  İlk siparişimi bundan yaklaşık 4 ay önce kadar HitCigars’tan verdim ve bu sitenin daimi müşterisi oldum diyebilirim. Evet her istediğiniz ürünü gönderemeyebiliyorlar belki ama bu her zaman olan bir şey değil, çünkü liste sürekli değişkenlik gösteriyor. Ürünlerin size ulaşması, siparişinizin onayından sonra 7 günü geçmiyor neredeyse. Bir çok kişinin de bahsettiği gibi burada bize yardımcı olan kişi de, bizim memnuniyetimiz için gerçekten çok hassasiyet gösteriyor. Sonuç itibari ile hiçbir zaman başka bir online site arayışına girmedim, aksini de düşünmüyorum.
  Tüm bunlar için size gerçekten minnettar olduğumu bildirmek isterim. Keyifli içimler dilerim herkese.

 27. levent diyor ki:

  iyi günler hitcigars a siparişler verdim ancak bana her markanın olmadığı bir listeyi göndererek bu listeden seçim yapabileceğim söylendi.böylece ceşitlilik çok azaldı.burda tekli puroları alırsak kargoda zarar görme olasılığı varmıdır acaba.bu listenin güncel halini nasıl görebiliriz.

  • gökhan mutlu diyor ki:

   Tek sipariş kabul edilmiyor zaten.En az 5 adet almak gerekiyor.balonlu zarflari paketleri falan var zaten.Ayni zamanda vakumlu paketleri var sert kalip gibi.Nakliyeden yana sorun olacağını zannetmiyorum

 28. Zehra Çay diyor ki:

  Sn. Levent Bey, tek dal puro sipariş verdiğinizde, ürünlerin size sevkiyatı, ellerinde mevcut bulunan herhangi bir kutuya konarak ve sıkıştırılmış pvc’ye kaplanmış bir şekilde geliyor. Ben bugüne kadar, ister tekli olsun ister kutu ile sipariş etmiş olayım, hiçbir ürünümün zarar gördüğüne şahit olmadım. O konuda içiniz rahat olsun bence.

 29. ilkaye diyor ki:

  Yaklaşık 2 hafta belki daha fazla bir süre önce umutla Hitcigars siparişi verdim, hiç ses yok. Akıbeti öğrenmek için mesaj attım 2-3 gün önce, 12 saatte cevap vereceklerini söylenmesine rağmen oradan da ses seda yok. Umuyorum bu sitenin satış sistemi çökmemiştir ya da Türkiye’ye göndermekten vazgeçmemişlerdir.

 30. Troy diyor ki:

  It’s hard to find well-informed people for this subject, but you seem like you know what you’re talking about! Thanks|

 31. Zehra Çay diyor ki:

  Benim de HitCigars’tan teslimini beklediğim ürünler var, konuyla ilgili Türkiye yetkilisi ile sürekli bilgi alışverişindeyim. Sadece sabırla beklemek gerekiyor bence, aksi bir durum olacağını düşünmüyorum kesinlikle.

 32. Kaan diyor ki:

  Kosta Rika’dan Nicaragua purosu getirtdim. Kolimin içinde bazı ürünlerde var. 5 adet puro Gümrükte sorun yaratır mı?

 33. Emircan diyor ki:

  Bende HitCigars dan sipariş verdim dün itibari ile 85$ lık siparişim oldu ürün geldiginde bilgilendirme yazıcam

 34. ilkaye diyor ki:

  Benim ürünüm bugün elime geçti.
  2 gün önceden bilgilendirme mail atıldı. MAili atlamışım cep telefonumdan da arandım.
  Ödemeyi cep tele yaptım (WEstUniondan yapmak ta mümkünmüş). Aynı gün yurtiçi kargoya verildi
  Takip eden gün elime geçti..

  Ürün Hoyo de Monterey Double Coronas ama ürünün kapalı pullu kutusu Flor de Tabacos de PARTAGAS Habana kaşeli idi ve ürün kutu içinde vakumlu olarak geldi.
  2 de Quintero hediyesi vardı üstünde ;-)

 35. Laterza diyor ki:

  I used to be recommended this website by means of my cousin. I am not sure whether this submit is written via him as no one else realize such precise approximately my problem. You are incredible! Thanks!

 36. ilkaye diyor ki:

  Kendi cep telefonuma gönderip cep telefonuma gelen şifreyi verdim. Yürüdü iş… İkinci partiyi de aldım. Üçüncü parti siparişimi bekliyorum …

 37. ilkaye diyor ki:

  Kurallara aykırı olmaz umarım, reklam değil ama bence üyeleirn bilmesi gerkeen konu çünkü zaten kısıtlı alım olanaklarının bilinmesi açıısndna önemli. Fırsat bulunursa dış hatlar gidiş ve gelişte gerçekten çok keyifli World of Cigars köşeleri hazırlanmış. Nemli odalar. Bol çeşit (Avrupa da dahi zor bulunan Padron dahil) tabii yine fiyatlı ama sanki online sitelerden bir tık altta gibi. Tam fiyatları iletebilirim istenirse..

  • zurriyet diyor ki:

   Merhaba, ataturk havaalanı geliş yada gidiş te bulunan, küba purolarının fiyatları fotoğraf çekip, hizliresim.com gibi bir siteye upload edebilir misiniz ? MÜMKÜNSE hepsini. burada hepimiz görelim, bolivar royal corona, bolivar belicoso finos, hoyo de monterrey double corona 25’li, 50’li, ramon allones special selected 25-50’li, fiyatlarını merak ediyorum.

   • Puro Analiz diyor ki:

    Ne yazık ki böyle bir imkanı olan kimsenin olacağını sanmıyorum beyfendi. Kendiniz yurtdışına çıktığınızda isterseniz detaylı olarak bakıp hepsi hakkında yorumlarınızı ve fotoğraflarınızı paylaşabilirsiniz.

 38. hmz diyor ki:

  Merhabalar, cigars of cuba dan sipariş verecektim fakat delivery information da Turkey seçeneği yok, acaba Türkiye ye gönderimleri durdurdular mı? Bilgisi olanlar paylaşırlarsa sevinirim.

  • purosever diyor ki:

   birçok site artık türkiyeyi kaldırdı. cumhurbaşkanımız bunda payı var eminim parfüm, tütün, protein tozları hepsinin önü kesildi. iki dudağının arasına bakar ve işleme koydurmuş belli ki.

 39. Kamil Konyalı diyor ki:

  Merhaba, site bilgilerinizden çok yararlandım, teşekkür ediyorum bu değerli emeğiniz için.Size tabi eğer uygunsa sahte siteler hakkında bir soru sormak istiyorum.eklediğim 2 site ve kampanyaları hakkında ne düşünüyorsunuz? bir yakınıma Amerika dan alıp getirmesini rica edeceğim Türkiye ye göndermedikleri için.Ciddiyetlerini ve güvenilirliklerini merak ediyorum.Yorumlarınız için peşinen teşekkürlerini bildiririm.Sevgi ve saygılarımla…
  http://www…..com 1. si ve kampanya sayfasında ki seçimim…

  http://www……com/product/BARREL-HUMIDOR-PLUS-THOMPSON-GREEN-LABEL-NATURAL-CORONA-COMBO/78490.uts?TLCode=34571&cm_mmc=Email-_-BrowseAbandon-_-11-07-2014-_-Reco&cm_vc=10579
  .2. ise http://www…..com
  http://www…..com/cigars/viewcigar.asp?prod=SP-CIGASST198

  • ali kaba diyor ki:

   Sayın konyalı, 1. Siteden sıklıkla alışveriş yaparım. Güvenle alışveriş yapabilirsiniz. Ancak farklı bir ürün tercih edebilirsiniz. Avo romeo. Padron.

 40. kamil diyor ki:

  İlginiz ve yanıtınız için teşekkürler.Tavsiyenize uyarak alış- verişimi yaptım ve her 2 ürünü satın aldım..Hem de alış-verişim bir “veteran günün” ne denk gelerek %20 daha da ucuzladı.Dediğiniz purodan da en kısa sürede sipariş ederek deneyeceğim.

 41. volkan diyor ki:

  merhabalar ben siteeki bilgileri dikkate alarak araştırılan sitelere baktım ancak acemi bir kullanıcı olarak ve fiyatı normal bir üzeyde olan puro almak istiyorum yardım edebilirmisiniz

 42. Burak diyor ki:

  Merhabalar, yaklaşık 2 senelik bir puro kültürüm var bu süre içerisinde padrondan camacho’ya kadar birçok küba dışı deneyimledim.Bu sıralar Küba purolarından edinmek niyetindeyim baya bir araştırma da yaptım ve sitelerle yazıştım fakat tam olarak içime sinmedi.Sizin şu sıralar tercih ettiğiniz bir online siteyi paylaşırsanız çok mutlu olurum.İyi günler..

 43. Emre diyor ki:

  Hitcigars kredi kartı ile artık satmıyor, topcuban erişim engelli. Türkiye’de orijinal bir satış Noktası neden yok..

 44. nihat diyor ki:

  mrb. sayfa çok güzel olmuş çok bilgilendirici. hitcigars.com dan sipariş vermeyi düşünüyorum ama yeniyim ve farklı farklı purolar denemek istiyorum önerdiginiz tek kutuda çeşitli olan ürünler varmıdır. yani begenmeme ihtimalinden dolayı farklı purolar deneyip uygun olanı bulmak daha uygun gibi.

 45. said diyor ki:

  cigarworld.de sitesinden alışveriş yapma imkanımız yok mu acaba?en çok çeşit ve en uygun fiyatları orada buldum çünkü.teşekkürler

 46. Atilla diyor ki:

  cigarsinternational hakkında bir bilginiz var mı?. Free shoplar’a orjinal küba puroları için güvenebilirmiyiz.

  • Puro Analiz diyor ki:

   Bahsettiğiniz site non-cuban cigars satmaktadır yani küba değildir. Herhangi bir bilgi vermek yanlış olur.
   Free Shop’lar normal şartlar altında orjinal ürün satarlar. Güvenebilirsiniz lakin ürünlerinin birçoğu kurumuştur. Çünkü düzgün bir nem ve sıcaklık değerleri yoktur.
   Ürün alırken açıp bakmanız gerekmektedir.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s